DVEJOPO REIKŠMINGUMO VERTINIMAS

Atliekame dvejopo reikšmingumo vertinimą, padėdami jums nustatyti reikšmingiausias poveikio sritis, identifikuoti su tvarumu susijusias rizikas ir galimybes, kad padėtumėme tvirtą pagrindą jūsų tvarumo kelionei.

01
02
03

Kas yra dvejopo reikšmingumo vertinimas ?

Kaip atliekamas dvejopo reikšmingumo vertinimas?

Kuo verslui naudingas dvejopo reikšmingumo vertinimas?

Dvejopo reikšmingumo vertinimas – kas tai?

Dvejopo reikšmingumo vertinimas (angl. – double materiality assessment, DMA) – tai procesas, padedantis identifikuoti organizacijai ir jos suinteresuotoms šalims reikšmingiausias tvarumo temas. Tai esminis naujojo CSRD/ESRS standarto elementas ir vienas pirmųjų žingsnių, kurį turi atlikti atskaitomybei pagal CSRD direktyvą besiruošiančios įmonės.

Dvejopo reikšmingumo vertinimas padeda suprasti, kokį poveikį organizacija daro pasauliui, kuriame ji veikia (poveikio reikšmingumas), ir kaip pasaulinė tvarumo situacija veikia organizaciją (finansinis reikšmingumas). Šis procesas padeda nustatyti prioritetines, reikšmingiausias tvarumo temas ir suteikia vertingų įžvalgų apie kylančias rizikas ir atsiveriančias galimybes. Tai tampa tvirtu pagrindu tvarumo atskaitomybei ir strategijos formavimui, padeda gerinti ir palaikyti ryšius su suinteresuotomis šalimis.

Kuo naudinga organizacijai?

Dvejopo reikšmingumo vertinimas nėra vienkartinis procesas – keičiantis organizacijai šis vertinimas turi būti peržiūrimas ir / ar pakartotinai atliekamas. Jei organizacijoje dideli pokyčiai nevyksta, dvejopą reikšmingumą galima atlikti kas 3 ar pan. metų. Šis vertinimas vidutiniškai atliekamas per 3–6 mėn., o suinteresuotų šalių įtraukimas į procesą – viena svarbiausių vertinimo dalių. Pagrindiniai vertinimo etapai:

  • Situacijos analizė, organizacijos aplinkos, vertės grandinės, strategijos, paslaugų ir pan. analizė

  • Poveikių, rizikų ir galimybių analizė

  • Pagrindinių suinteresuotų šalių identifikavimas ir įtraukimas

  • Poveikių, rizikų ir galimybių įvertinimas

  • Dvejopo reikšmingumo rezultatų apžvalga


Atlikus dvejopo reikšmingumo vertinimą, nemažiau svarbus tampa strateginis rezultatų pritaikymas – atsižvelgiant į nustatytas reikšmingas tvarumo temas, identifikuoti atskleisti reikalingus duomenis ir informaciją, įvertinti politikų poreikį ir sudaryti įgyvendinimo veiksmų planą.

Kaip atliekamas vertinimas?